З ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ВОСКОБІЙНИЦЬКОГО КРАЮ...

Населенню нашого краю завжди була притаманна тяга до знань...

      Як свідчать архіви, в 1885 році Ковалівська церква відкрила у Воскобійниках церковно - приходську школу, або, як говорили, школу грамоти з трьох класів. Вчилися всі три групи разом. Спеціального приміщення не було, і заняття проходили почергово у хатах селян. У 1910 році заняття розпочалися у новозбудованому приміщенні школи.

     З 1933 року Воскобійницька школа стала повнокомплектною, семирічною.

     Під час Другої світової війни школа певний час працювала, а потім була закрита представниками "вищої" раси. За цей час було знищено, розграбовано все шкільне майно. Відступаючи, фашисти підірвали приміщення школи.  1943 року в хаті сина попа Данилевського запрацювала Воскобійницька початкова школа. Завідуючою призначено Катерину Трохимівну Капленко (Федун), яка на цій посаді пропрацювала до 1960 року. 1944 року при школі відкрито вечірню школу для учнів 5-7 класів.

     У 1960 році  Воскобійницьку восьмирічну  школу переведено в нове приміщення (зараз це будівля старої школи), яке будував місцевий колгосп. Директором на той час була Ганна Петрівна Дахно.  

      1989 року Воскобійницьку восьмирічну школу реорганізовано у неповну середню школу (І - ІІ ступенів) з обов'язковим дев'ятирічним навчанням.   І вже 1993 року за активної участі Капленка Валерія Ілліча, директора школи Карпенка Мефодія Мефодійовича, за кошти державного бюджету та колгоспу "Шлях до комунізму" введено в експлуатацію нове чудове двоповерхове приміщення школи, збудованої за білоруським проектом, який передбачав сучасне освітлення. Того ж року Воскобійницька школа стала "старшою" - прийняла до себе учнів 10 та 11 класів.  

      У середині 90 - х років директором став молодий учитель історії, продовжувач сімейної педагогічної династії - Карпенко Анатолій Мефодійович.  За його невтомної багаторічної праці Воскобійницька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів стала однією з кращих шкіл району.  Педагогічний колектив впроваджував нові педтехнології, зміцнювалася навчально - методична база школи, матеріальна база. Школа відкрила свої двері для учнів із Зіньківського району: Сулимів, Загрунівки, Новоселівки, Романівки, Гришок, Дуб'янщини. В школі запроваджено програму "Шкільний автобус"....

    Та 2015 рік став трагічним для всього колективу школи.  В самому розквіті сил пішов із життя великий життєлюб, оптиміст, чудовий педагог, директор   школи Карпенко Анатолій Мефодійович.

     24 липня 2015 року сесією Шишацької районної ради директором Воскобійницької загальноосвітньої школи  І - ІІІ ступенів було призначено Лубенець Валентину  Миколаївну, яка працювала на посаді вчителя української мови та літератури цього ж навчального закладу.

2015 - 2016 н.р. закінчило 174 учні, з них 27 випускників 11 класу, 10 учнів  9 класу, 19 першокласників. "На відмінно" закінчили навчальний рік Лубенець Василь (2 кл.), Матієнко Данило, Тищенко Юлія, Савченко Олександр (3 кл.), Красюк Віталіна, Синьович Євгеній, Денисенко В'ячеслав (4 кл.), Дуб'яга Анжеліка (5 кл.), Бужин Людмила (6 кл.), Нос Юлія (10 кл.).

     Щороку учні Воскобійницької школи стають призерами та переможцями районних і обласних предметних олімпіад. Найвищих результатів досягла Дудка Таміла (10 кл.), яка зайняла ІІ місце на обласній олімпіаді з географії.  У 2015 - 2016 н.р. високі результати на районних олімпіадах показали такі учні: Савченко Олександр (3 кл.) - математика, Ляхов Владислав (5 клас) - математика, Вертелецький Євген (7кл.) - математика і фізика, Серьогіна Катерина (9 кл.) - біологія, Фурса Валерія (10 кл.) - біологія, Нос Людмила (11 кл.) - історія та географія, Воскобійник Руслан (11 кл.) - хімія, Дудка Таміла (10 кл.) - історія та географія, Зуй Марина (9 кл.) - географія, Лада Тетяна (11кл.) - англійська мова, Нос Юлія (10 кл.) - англійська мова,  

     На сьогодні до послуг учнівського та учительського колективів кабінет інформатики, кабінет фізики, бібліотека із міні-читальним залом, актова зала, шкільна їдальня, спортивний зал, спортивний майданчик із твердим покриттям для міні - футболу, спортивний зал для занять самбо та сумо, сільський стадіон, ігрова площадка, сільський краєзнавчий музей, кабінет медичної сестри.

    За час роботи школи стали традиційними такі заходи: День посвяти в старшокласники, День самоврядування до Дня вчителя, Осінній бал, Свято українського козацтва, мітинг пам'яті до Дня визволення села від німецько - фашистських загарбників,  Суперкозак школи, новорічні свята, вечори до Дня всіх закоханих та 8 березня, конкурс плакатів "Обирай здоровий спосіб життя", брейн- ринг, екологічний квест тощо.

Співпраця, співтворчість учителів та учнів спрямована на формування компетентної особистості, виховання загальнолюдських цінностей.

У 2016 - 2017 н.р. Воскобійницьку школу закінчили 13 учнів 11 класу, які успішно здали ЗНО  та вступили до вищих навчальних закладів різних ступенів акредитації в м. Полтава та м. Дніпро. 

Улітку 2017 року розпочалися роботи з термомодернізації (утеплення) фасаду школи та благоустрою території. Кошти на ремонтні роботи виділені відділом освіти Шишацької селищної ради та СТОВ Воскобійники. 

2017 - 2018 н.р. став визначальним для нашої школи. Адже її ряди поповнили 23 першокласники. Генеральний директор СТОВ "Воскобійники"  Валерій Ілліч Капленко на урочистій лінійці до Дня Знань  зазначив, що за роки незалежності України вперше Воскобійницька школа приймає таку кількість першокласників. Сподіваємося - не востаннє!  Школа знову задзвеніла дитячими голосами, наповнилася радісним шумом. Щоранку до школи поспішає 167 учнів, а їх зустрічають 20 педагогічних  працівників. Затишок  у навчальному закладі створюють 10 осіб обслуговуючого персоналу.